Destek mi Arıyorsunuz? Ücretsiz Randevu Oluşturun

7/24 Destek Hattı

0 530 495 33 93

SPK Lisanslı Kişilerce Düzenlenen Gayrimenkul Değerleme Raporu

SPK Lisanslı Kişilerce Düzenlenen Gayrimenkul Değerleme Raporu

SSK prim borcu için Sosyal Güvenlik Kurumu SGK borcu ve Vergi Dairesi Vergi Borçlarını Yapılandırma İçin Gerekli Olan SPK Lisanslı kişilerce düzenlenen Gayrimenkul Değerleme Raporuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Günümüzde Vergi Dairesi (maliye) ve Sosyal Güvenlik Kurumunca ödenmeyen vergi borçları ve Sigorta primleri nedeniyle araçlar veya taşınmazlar üzerine hacizler konulmaktadır. Kurumlarca birçok araç veya taşınmazlara rayiç değerinin bilinmemesi sebebi ile hacizler konulduğu bilinmektedir.

Örnek vermek gerekirse birkaç araç için kurumlar tüm araçlar veya taşınmazlar üzerine haciz şerhi koyabilmektedir. Hacizlerin kaldırılabilmesi için mevcut taşınmazların rayiç değerlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Rayiç tespiti için SPK lisanslı kişilerden Gayrimenkul Değerleme Raporu alınarak borç karşılığına denk gelen, uygun taşınmaz veya taşınmazlara haciz uygulanıp, diğer taşınmaz veya araçlar üzerinden haciz şerhlerinin kaldırılması sağlanmaktadır.

Mali Müşavir ve SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olmamız sebebi ile ilgili konulardaki sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilir ve özel gayrimenkul değerleme raporu alabilirsiniz.

Murat Kızılöz

Murat Kızılöz

Muhasebe, Mali Müşavirlik, Muhasebe Denetimi, Muhasebe Sistemlerinin Kurulması ve Yönetimi alanlarında mesleki hizmetleri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik bürosunda devam ettirmektedir.

Murat Kızılöz
Murat Kızılöz

SMMM Hasan Murat Kızılöz 2000 yılında Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Muhasebe ve Finansman bölümünden mezun olarak mesleğe 2006 yılında kendi ofisinde başlamıştır.

Arama

Ücretsiz Randevu

Randevu talebinde bulunmak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.
Telefon Numaramız

0 530 495 33 93

E-posta Adresimiz

hasanmuratt@gmail.com